Kalmar DCB32-1200
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCB32-1200
Årsmodell
1989
Driftstimer
18 000 t
Land
Danmark
Mascus ID
3F0E50B5
DETALJER
Lager nr.
2249
Maks løftekapasitet
32 000 kg
Løftehøyde
6 500 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Dekk merke
Pneumatisk
Gaffellengde
2 500 mm
Kjørehøyde
5 000 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Volvo Penta
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Hjulstørrelse: 16.00x25 \ 16.00x25 Maskinlængde (mm): 6800 Maskinbredde (mm): 3400 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Aircondition Udstyr: Vægtsystem|Centralsmøring