Kalmar DCD200-12LB
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCD200-12LB
Årsmodell
2002
Driftstimer
5 144 t
Land
Danmark
Mascus ID
4DCCD140
DETALJER
Lager nr.
2825
Maks løftekapasitet
20 000 kg
Løftehøyde
4 070 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 850 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Scania DI 9 51
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6020 Maskinbredde (mm): 3100 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|Radio med højttalere|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Manuelle hydraulikgreb|Visker/vasker frontrude|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Mekanisk sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Manuel sliding kabine|Tvillinghjul|Stænklapper bag|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler