Kalmar DCD200-12LB
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCD200-12LB
Årsmodell
2007
Driftstimer
3 458 t
Land
Danmark
Mascus ID
533451D2
DETALJER
Lager nr.
2678
Maks løftekapasitet
20 000 kg
Løftehøyde
3 630 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Gaffellengde
1 800 mm
Kjørehøyde
3 600 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Volvo Penta TAD 750 VE
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5530 Maskinbredde (mm): 3070 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Bakkamera|Nødstop|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Justerbar ratstamme|Radio med højttalere|Panoramaspejl|Visker/vasker frontrude|Læselampe|Vendbar førerplads Lys: 700|Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Ekstra arbejdslys for Udstyr: Centralsmøring|Tvillinghjul|Stænklapper for|Stænklapper bag|Advarselstrekant