Kalmar DCE160-12
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCE160-12
Årsmodell
2005
Driftstimer
14 420 t
Land
Danmark
Mascus ID
A15CE597
DETALJER
Lager nr.
3152
Maks løftekapasitet
16 000 kg
Løftehøyde
4 540 mm
Friløft
2 200 mm
Løftemast
Duplex / friløft
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Gaffellengde
1 600 mm
Kjørehøyde
3 870 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Volvo TAD650VE
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Mekanisk sæde|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Vendbar førerplads|Stof sæde|12V udtag|Nødstop|Manuelle hydraulikgreb|Justerbar ratstamme Lys: Rotorblink|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Bluespot bag Udstyr: Tvillinghjul