Kalmar DCG150-12
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCG150-12
Årsmodell
2015
Driftstimer
21 386 t
Land
Danmark
Mascus ID
A8EF6247
DETALJER
Lager nr.
3452
Maks løftekapasitet
15 000 kg
Løftehøyde
4 120 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 640 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Cummins QSB6.7 220
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5100 Maskinbredde (mm): 2600 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Mini-lever|Nødstop|Radio med højttalere|Bakkamera|Justerbar ratstamme|A4 skriveplade|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker toprude 24V Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Rotorblink|Mast LED Udstyr: NATO-stik|Tvillinghjul|Hydraulisk sliding kabine|Stænklapper for|Stænklapper bag|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler