Kalmar DCG160-12
Merke / modell
Kalmar DCG160-12
Årsmodell
2023
Driftstimer
187 t
Mascus ID
1352BEE0
DETALJER
Lager nr.
2708
Maks løftekapasitet
16 000 kg
Løftehøyde
4 000 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 695 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Cummins B6,7 (168KW) Tier 4F/Stage V
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2560 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Aircondition|Luftaffjedret sæde|Radio med højttalere|12V udtag|USB port Lys: Arbejdslys|Blitzblink|Bluespot bag|Mast LED Udstyr: Motorvarmer|Centralsmøring