Kalmar DCG160-12
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Kalmar DCG160-12
Årsmodell
2023
Driftstimer
275 t
Land
Danmark
Mascus ID
4F876527
DETALJER
Lager nr.
2707
Maks løftekapasitet
16 000 kg
Løftehøyde
4 000 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 695 mm
Førerhus
Lukket hytte
Motor
Cummins B6,7 (168KW) Tier 4F/Stage V
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2560 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|12V udtag|USB port|Aircondition|Luftaffjedret sæde Lys: Blitzblink|Bluespot bag|Mast LED|Arbejdslys Udstyr: Motorvarmer|Centralsmøring