Kalmar DCG250-12
Merke / modell
Kalmar DCG250-12
Årsmodell
2023
Mascus ID
9E1309D4
DETALJER
Lager nr.
2832
Maks løftekapasitet
25 000 kg
Løftehøyde
3 920 mm
Friløft
2 000 mm
Løftemast
Duplex / friløft
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 920 mm
Motor
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7005 Maskinbredde (mm): 3000 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Vægtdisplay|Radio med højttalere|Bakkamera|12V udtag|Sidespejle|USB port|Aircondition|Luftaffjedret sæde Lys: Arbejdslys|Mast LED Udstyr: Stænklapper bag|Stænklapper for