Kalmar DCG330-12LB
Merke / modell
Kalmar DCG330-12LB
Årsmodell
2023
Driftstimer
423 t
Mascus ID
6571E87E
DETALJER
Lager nr.
2833
Maks løftekapasitet
33 000 kg
Løftehøyde
4 000 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 200 mm
Gaffelvogn
Integrert sideshift
Dekk merke
Pneumatisk
Gaffellengde
3 000 mm
Kjørehøyde
4 020 mm
Motor
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Beskrivelse
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6930 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|Vægtdisplay|12V udtag|Bakkamera|USB port|El-opvarmet sidespejle|Aircondition|Luftaffjedret sæde|Tonede ruder Lys: Blitzblink|Mast LED Udstyr: Stænklapper for|Stænklapper bag|Motorvarmer|Centralsmøring