Linde H80D-01/1100
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Linde H80D-01/1100
Årsmodell
2011
Driftstimer
13 092 t
Lagersted
Klundert
Land
Nederland
Generell tilstand
1
Mascus ID
A84C43C1
DETALJER
Antall hjul
6
Lager nr.
43293
Maks løftekapasitet
8 000 kg
Løftehøyde
3 750 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 100 mm
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 200 mm
Transportvekt
13 715 kg
Utstyr
Beskrivelse
Machine type : forklift Brand : Linde Model : H80D-01/1100 Year : 2011 Engine : Diesel, Deutz Gearbox / drive : automat Capacity : 8000kg Boom / Mast : 2 stages Lifting height : 3750mm Closed mast : 3200mm Hydraulic valves / ventiel : 4 x Attachment : sideshift, forkp ositioner Forks : yes, 2400mm Tyres : full rubber, normal Air conditioning ID number : 43293 = More information = Year of manufacture: 2011 Colour: Red Technical condition: good Visual appearance: good Price: On request Please contact Corne van Dueren den Hollander (+31651477081) or Roland (+31613620504) for more information