Linde H80D-03/1100
Ring for pris
Gruppe
Diesel Trucker
Merke / modell
Linde H80D-03/1100
Årsmodell
2018
Driftstimer
9 803 t
Lagersted
Klundert
Land
Nederland
Generell tilstand
1
Mascus ID
82E4E5B2
DETALJER
Lager nr.
101238
Maks løftekapasitet
8 000 kg
Løftehøyde
4 050 mm
Løftemast
Dupleks
Avstand tyngdepunkt
1 100 mm
Gaffellengde
2 400 mm
Kjørehøyde
3 350 mm
Girkasse
Automatic
Transportvekt
14 595 kg
Transportmål (LxBxH)
4150 x 2500 x 3350 mm
Utstyr
Beskrivelse
FORKLIFT FOR RENT Machine type : forklift Brand : Linde Model : H80D-03/1100 Year : 2018 Engine : Diesel, Deutz Gearbox / drive : automat Capacity : 8000kg Boom / Mast : 2 stages Lifting height : 4050mm Closed mast : 3350mm Hydraulic valves / ventiel : 4 x Attachment : sideshift, forkp ositioner Forks : yes, 2400mm Tyres : full rubber, good ID number : 101238 = More information = Year of manufacture: 2018 Colour: Red Technical condition: good Visual appearance: good Damages: none Price: On request Please contact Corne van Dueren den Hollander (+31651477081) or Roland (+31613620504) for more information